Pokud máte zájem dodat svému domu anebo bytu punc luxusu a doteku přírody, tak si jednoznačně pořiďte dřevěné rolety. Žádný jiný materiál v sobě nemá tolik přirozené krásy jako právě dřevo. A je to právě dřevo, které je nejen velice krásným, ale také velmi odolným a trvanlivým materiálem, mimo jiné i díky jeho kvalitnímu zpracování a ošetření, takže se jedná o stínící prvek, který na vašem okně přetrvá dlouhá léta.

fialové rolety

Nicméně dřevěné rolety nejsou jen krásné, ale rovněž jsou ve srovnání s mnoha jinými stínícími prvky také velice praktické, jelikož vám mimo kvalitního clonění slunce mohou nabídnout ještě celou řadu výhod navíc.
Vezměme je hezky popořadě.

Začít můžeme právě u toho stínu. Možná váháte mezi tím, zda si pořídit dřevěné rolety anebo nějaký levnější stínící prvek jako jsou třeba žaluzie, ať už vertikální anebo horizontální. Ty vám ovšem zdaleka neposkytnou takový komfort, a pokud jde o stínění, tak počítejte s tím, že pouze v případě venkovních rolet s kvalitními lamelami můžete dosáhnout až sto procentního zaclonění, o čemž se vám v případě žaluzií může pouze zdát.

příjemné zastínění

Díky praktickým roletám se ovšem můžete zbavit nejen nevítaných slunečních paprsků, ale také přemíry hluku. Rolety totiž významně tlumí i hluk. A zároveň si dokážou poradit i s nepříjemným slunečním žárem. Jakmile je v létě zatáhnete, tak jistě oceníte jejich tepelně izolační vlastnosti, díky kterým bude u vás v interiéru příjemný chládek. A v zimě to může být naopak – teplo si udržíte uvnitř a chlad zůstane venku.

zatažené rolety

A komu by se ještě i takové velké množství výhod zdálo málo, toho možná potěší i to, že díky roletám se jeho domu vyhnou nenechavé ruce zlodějů a vandalů, neboť přes okna zabezpečená staženými roletami do vašeho domu v žádném případě nevstoupí.

Navíc, jejich ovládání je maximálně snadné, může být manuální anebo automatické pomocí elektrického pohonu či dálkového ovládání.